PL EN

 

Ból kręgosłupa w ciąży, obrzęk nóg, stres, zmęczenie to typowe problemy przyszłych mam. Ciąża to nie tylko czas radosnego, ale także 9 miesięcy dolegliwości oraz zmian zachodzących w kobiecym ciele. Tymczasem wiele z nich można złagodzić za pomocą profesjonalnego masażu prenatalnego.

Masaż dla kobiet w ciąży

Masaż dla kobiet w ciąży

To specjalny rodzaj masażu, ukierunkowany na łagodzenie dolegliwości ciążowych. Wykonywany jest przez wykwalifikowaną w tym kierunku osobę, wymaga przyjęcia przez ciężarną odpowiedniej pozycji, użycia bezpiecznych kosmetyków oraz bezpiecznej techniki. Najbardziej relaksującym elementem masażu prenatalnego jest masaż pleców, oraz masaż nóg.

Zalety masażu kobiety w ciąży :

  • redukują napięcie nerwowe, stres i objawy depresji ciążowej
  • łagodzą bóle kręgosłupa, a także mięśni i stawów,
  • pomagają w łagodzeniu bólów głowy,
  • poprawiają krążenie krwi i limfy,
  • redukują obrzęki,
  • pomagają w zasypianiu i poprawiają ogólną jakość snu.

Masaż poporodowy

Masaż poporodowy

Czas narodzin dziecka to jeden z najwspanialszych momentów w życiu kobiety. Okres połogu trwa od 6 do 8 tygodni po porodzie. Przebiega wówczas proces inwolucji, regenerowania się oraz gojenia narządów płciowych. Najważniejszym aspektem tego okresu jest zapewnienie kobiecie właściwych warunków do odpoczynku, chociaż jest to dość trudne zważywszy na konieczność opieki nad maluszkiem.

Masaż poporodowy zalecany jest wszystkim kobietom niezależnie od tego czy poród odbył się metodą naturalną czy poprzez cesarskie cięcie. Daje możliwość szybkiego powrotu do formy sprzed ciąży bez bólu, skalpeli czy zbędnych wyrzeczeń. Masaż w pierwszych dniach połogu ma charakter bardzo delikatny, opiera się na lekkich głaskaniach i lekkich rozcieraniach. W okresie od 2 do 4 tygodnia połogu masaż poporodowy jest wykonywany naprzemiennie z masażem nadmiernie obciążonych obszarów ciała. Masaż rewitalizujący polega na stosowaniu drenażu limfatycznego obejmującego całe ciało lub wybranych okolic, gdzie wystąpią obrzęki. Masaż nadmiernie obciążonych okolic zwykle obejmuje okolice karku, górnych odcinków kręgosłupa szyjnego i piersiowego, a także kończyn dolnych i stawów biodrowych, kolanowych i skokowych. Oddziaływanie w taki naprzemienny sposób przyczynia się do odprężenia i wspomagania mięśni, stawów oraz więzadeł w procesie regeneracji. W czasie 6-8 tygodni po porodzie masaż skupia się na zmniejszaniu napięcia w mięśniach przemęczonych podczas noszenia i karmienia niemowlęcia, obejmuje też przeciwdziałanie rozstępom skórnym. W tym okresie ważna jest współpraca z terapeutą i skupienie się na problemach, które są najbardziej dokuczliwe i istotne w procesie rewitalizacji poporodowej.

Masaż kobiet w ciąży

Celem masażu dla kobiet w ciąży jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu: barki, kark i szyja, grzbiet szczególnie z odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym, kończyny dolnej.W tych okolicach stosujemy techniki rozluźniające mięśnie oraz wzmacniające stawy i więzadła przygotowując organizm do wysiłku związanego z dodatkowym obciążeniem oraz porodem i okresem poporodowym.
Zabieg można przeprowadzić pomiędzy 4 a 8 miesiącem ciąży przebiegającej w prawidłowy sposób.
Czas 60 min
Cena 230 ZŁ

Ursynów

Masaż poporodowy

Masaż dedykowany każdej Mamie , która pragnie relaksu i wytchnienia od codziennych obowiązków.
Głównie zalecany w celach relaksacyjnych, przeciwobrzękowych i regeneracyjnych.
Czas 60 min
Cena 230 ZŁ

Ursynów

Zadzwoń Rezerwuj Kup Voucher Mapa