Zabiegi przeciwtrądzikowe 
Trądzik jest chorobą częstą, dotykającą szczególnie młodych ludzi między 14 a 35 rokiem życia. Zmiany skórne obejmują zazwyczaj okolice łojotokowe. Tworzą się grudki, krosty, nacieki zapalne i często blizny. Na rozwój trądziku ma wpływ wiele czynników. Nieleczony może być wieloletnią dolegliwością. W przypadkach wymagających leczenia wysyłamy klienta na konsultacje dermatologiczną.
Stosujemy wiele metod skutecznie hamujących i ograniczających rozwój trądzików. W zabiegach przeciwtrądzikowych stosujemy oczyszczanie tradycyjne, biooczyszczanie, eksfoliację, mikrodermabrazję, peeling kawitacyjny, laser IPL. Metody te dobierane są w zależności od potrzeb skóry. Przed rozpoczęciem kuracji leczniczych i kosmetycznych przeprowadzamy bezpłatną konsultację, podczas której informujemy o sposobach higienicznej pielęgnacji przeciwtrądzikowej, stosowaniu niezbędnych dermokosmetyków, higienie skóry problematycznej, ochronie i profilaktyce.Oferujemy następujące zabiegi przeciwtrądzikowe:

manualne-oczyszczanie-twarzy-medicaspaMANUALNE OCZYSZCZANIE TWARZ – ma na celu usunięcie zaskórników oraz zamknięcie gruczołów łojowych. Zabieg oczyszczania twarzy, to najszybszy sposób na przywrócenie cerze świeżości i czystego wyglądu. Polecamy szczególnie dla osób, które mają problemy z zaskórnikami, rozszerzonymi porami oraz borykają się z trądzikiem.Zabieg oczyszczania skóry twarzy przyczynia się do usunięcia zrogowaciałego naskórka, bakterii, środków chemicznych, pozostałości makijażu, zaskórników, a przez to ułatwia penetrację składników aktywnych zawartych w preparatach oraz zapobiega pojawianiu się nowych zanieczyszczeń i stanów zapalnych.
Zabieg wykonywany jest zdezynfekowanymi narzędziami, w rękawiczkach, przy zachowaniu maksymalnej sterylności. Po zabiegu skórę “uspokaja się” maską np. algową.
Efekty po zabiegu lub serii zabiegów to odblokowanie ujść gruczołów łojowych, rozjaśnienie i ujednolicenie kolorytu, ograniczenie wydzielania sebum, zmatowienie tłustych partii twarzy, nawilżenie i wygładzenie.Dodatki do oczyszczania:
– Peeling kawitacyjny
– Ampułka lecznicza
– Maska algowa/lecznicza
– Sonoforeza z żelem z azeloglicyną
– Darsonwalizacja

peeling-kawitacyny-medicaspaPEELING KAWITACYJNY – wykorzystuje zjawisko kawitacji – zachodzi ono wtedy, gdy na wilgotną skórę skieruje się fale ultradźwiękowe. W wyniku tego działania na skórze powstają mikroskopijne pęcherzyki gazu, a także następuje gwałtowna zmiana ciśnienia – uruchomiony zostaje szereg procesów, których rezultatem jest rozbicie martwych komórek rogowej warstwy naskórka. Zabieg może być wykonywany u osób o bardzo wrażliwej, delikatnej i cienkiej skórze, ze skłonnością do podrażnień oraz tendencją do rozszerzania naczynek krwionośnych.Peeling kawitacyjny oczyszcza skórę bezboleśnie i dokładnie, a efekty zabiegu widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra nabiera blasku, pobudzamy zabiegiem mikrokrążenie, odmładzamy, odświeżam, a także regenerujemy skórę.

Zabieg metodą kawitacji, w zależności od rodzaju skóry, stosować można średnio raz na miesiąc. Dzięki temu jest możliwe podtrzymanie uzyskanych efektów. Jeśli ktoś ma większe problemy ze skórą, mowa o tych, którzy mają skórę ze skłonnościami do przetłuszczania się, wówczas zabieg można wykonywać nawet co tydzień. Zabieg gwarantuje u większości osób z niego korzystających to, że skóra będzie świeża, zregenerowana, rozświetlona.

ipl-zabiegi-tradzikowePL TRIOS – ZABIEGI ACNE – w zabiegach przeciwtrądzikowych ACNE światło IPL powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobieganie powstawania kolejnym. Precyzyjnie dobrana wiązka światła wnikając w głąb skóry działa na gruczoły łojowe ograniczając produkcję serum. Światło IPL ma właściwości odkażające i obkurczające pory. IPL wykorzystuje filtrowane światło pulsacyjne, które niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku. IPL nie powoduje podrażnień, nie wymaga stosowania antybiotyków ani innych leków, szybko i skutecznie odpowiada na potrzeby klientów.Jest to innowacyjna technologia, jedyna będąca w stanie zniszczyć Propioni-bacterium trądzikowe, wykorzystując do tego ich metabolizm. Jest szybszy niż powszechnie stosowane terapie: widoczne, namacalne efekty uzyskuje się wcześniej niż przy zastosowaniu typowych terapii lub zabiegów farmakologicznych.

Nie ma efektów ubocznych (podrażnienia, łuszczenia się naskórka) ani bólu. Zabiegi IPL są szybkie, proste i nie powodują powikłań.

W cyklu 5-8 zabiegów wykonanych w przeciągu 2-3 tygodni system IPL pozwala uzyskać zdecydowanie szybsze efekty, w stosunku do tradycyjnych metod terapeutycznych. Jeżeli zajdzie taka konieczność, zaleca się powtórzenie cyklu 2/3 razy w przeciągu roku.

Dzięki zabiegom na IPL można osiągnąć 60% rezultatów na uszkodzeniach zapalnych w czasie nieporównywalnie krótszym w stosunku do tradycyjnych zabiegów.


<
powrót