Mikrodermabrazja 
W naszym salonie stosujemy Mikrodermabrazję Diamentową firmy Pristine.
Co to jest mikrodermabrazja diamentowa? mikrodermabrazja_urzadzenieMikrodermabrazja diamentowa to bezinwazyjny, bezbolesny i nie powodujący uczuleń zabieg wygładzania skóry przy użyciu sterylnych głowic diamentowych. Podczas zabiegu intensywność złuszczania jest ściśle sprawdzana i dobierana indywidualnie dla każdego pacjenta, co sprawia, że zabieg ten jest bezpieczny, a jego rezultaty widoczne są natychmiastowo.
Jak działa mikrodermabrazja diamentowa? Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka, w jego najgłębiej położonej, żywej warstwie, dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry i zastępują komórki uszkodzone, a złuszczanie następuje stopniowo, warstwa po warstwie.
Dla kogo przeznaczona jest miktodermabrazja?
Główne wskazania:
- suchość i wiotkość skóry,
– zmarszczki,
– rozszerzone pory skórne,
– przebarwienia,
– płytkie blizny i rozstępy,
– powstrzymanie starzenia się skóry,
– eliminacja zmian trądzikowych, łojotoku, zaskórników i prosaków.
Jakie są efekty zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?
Efekty po zabiegu:
- wygładzenie skóry,
– eliminacja nadmiernego rogowacenia i suchości skóry oraz jej regeneracja,
– zmniejszenie drobnych zmarszczek,
– redukcja zaskórników,
– wzrost absorpcji składników aktywnych z preparatów kosmetycznych,
– pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny,
– wzmocnienie zdolności obronnych skóry,
– stymulacja mikrokrążenia, co powoduje lepsze odżywienie komórek skóry
Przygotowanie skóry do zabiegu mikrodemabrazji

Przed zabiegiem mikrodermabrazji nie są konieczne specjalne zabiegi przygotowujące skórę, jednak na 5 dni przed jej wykonaniem należy unikać: chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, woskowania, szorstkich gąbek/szczoteczek do czyszczenia twarzy, żelów i kremów peelingujących do twarzy. Zabieg nie wymaga ograniczenia normalnej aktywności – jedynie bardziej wrażliwa skóra może reagować lekkim zaczerwienieniem, które ustępuje po kilku godzinach.
Jak należy postępować po zabiegu mikrodermabrazji?

Zalecenia pielęgnacyjne po zabiegu: unikanie opalania przez pierwsze 48 godzin od zabiegu, unikanie kąpieli w chlorowanej wodzie (baseny) do 48 godzin po zabiegu, picie 8-12 szklanek wody mineralnej dziennie (uelastycznia dodatkowo skórę), na dzień zaleca się stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze co najmniej 25, nawilżanie skóry.
Jak często można stosować mikrodermabrazje diamentową?

Zazwyczaj trzeba przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów (średnio 5) w odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni (co 7 – 10 dni w zabiegach odmładzających i 4 tygodnie w leczeniu trądziku). Zależy to od wskazań i oczekiwań pacjenta. Po każdej mikrodermabrazji poprawa jest coraz bardziej widoczna. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4 – 6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji.
Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji: zakażenia wirusowe (brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny), zakażenia bakteryjne (liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa), zakażenia grzybicze, trądzik krostkowy, ropowiczy, trądzik różowaty, przeczosy, nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry), nowotwory skóry i znamiona, terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem – pochodna wit. A (wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa), skłonność do keloidów (bliznowców), zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)

<
powrót